Festyn rodzinny w Dąbrowie
05.09.2017

W niedzielne popołudnie  3 września, które przywitało uczestników deszczową aurą, na placu naszej Plebanii odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany pod przewodnictwem Księdza Proboszcza przez Radę Parafialną oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

Festyn kończący tegoroczne wakacje był równocześnie zakończeniem odbywających się w naszej Parafii półkolonii. Wśród zorganizowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Grupa muzyczna pod kierunkiem Pana Rafała Tomzika oraz Chór Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie zapewnili oprawę muzyczną. Rycerze z grupy rekonstrukcyjnej Leo Corde z Bytomia prezentacją średniowiecznych zwyczajów, w których udział wzięli zarówno młodsi jak i starsi widzowie przenieśli nas na chwilę w zamierzchłe czasy. Występ zakończył wystrzał z armaty, która została odpalona przez Księdza Rafała oraz pojedynek rycerzy na ubitym polu. W tematyce historycznej przygotował również stoisko mieszkaniec Dąbrowy – Pan Zenon Nowak, dzięki czemu mogliśmy podziwiać zbierane przez lata pamiątki.

Gospodynie z Dąbrowy przygotowując wiele przysmaków m.in. grochówkę, bigos, kiełbasę z grilla oraz ciasto zadbały o to, aby nikt nie wrócił do domu głodny.

Najmłodsi, nawet mimo niesprzyjającej aury także nie mogli narzekać na nudę: pod namiotem czekał przygotowany specjalnie dla nich plac zabaw z atrakcjami wśród których było m.in. malowanie twarzy, dmuchańce a przed Plebanią mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego i policyjnego radiowozu.

Główną atrakcją wieczoru był występ przygotowany na podstawie bajki „Rzepka”, w którym udział wzięli Ksiądz Proboszcz, członkowie Rady Parafialnej, Sołtys oraz mieszkańcy wsi – łącznie 12 osób. Dla wszystkich obecnych było to niezapomniane i przepełnione radością widowisko, stanowiące połączenie muzyki, tańca, a także wielobarwnych strojów. Grupa aktorów przygotowała również dwie inscenizacje muzyczne.

Uczestnikom Festynu nie straszny był nasilający się deszcz, ani tworzące się pod stopami kałuże, a zabawa trwała aż do zapadnięcia zmierzchu.

Galeria - Festyn cz. I
Galeria - Festyn cz. II