Półkolonie 2017
03.09.2017

Na zakończenie tegorocznych wakacji w naszej parafii odbyły się trwające od 28 sierpnia do 3 września półkolonie, w których udział wzięło ok. 40 dzieci.

Ksiądz Proboszcz wraz z siostrą Julitą pochodzącą z Dąbrowy oraz grupą rodziców zapewniali dzieciom codziennie nowe atrakcje.

Tydzień rozpoczął się wycieczką do wieluńskiej Straży Pożarnej, gdzie dzieci mogły z bliska obserwować miejsce pracy strażaków oraz poznać ich obowiązki. We wtorek wybrali się na wycieczkę autokarową do Załęcza, w którym spacerowali ścieżką dydaktyczną, modlili się przy „Źródełku objawinia” a na zakończenie dnia zostało dla nich zorganizowane ognisko. Kolejnego dnia odwiedzili nas studenci, którzy przeprowadzili zajęcia instruktażowe pierwszej pomocy. W czwartek odbyła się wycieczka do Jura-Parku w Krasiejowie, gdzie dzieci mogły zobaczyć naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów. Ostatniego dnia po wycieczce do lokalnego zakładu szwalniczego COSMA dzieci uczestniczyły w zorganizowanych na plebanii zajęciach muzycznych i plastycznych.

Wydarzeniem kończącym półkolonie był zorganizowany w niedzielę 3 września Festyn Rodzinny.