Pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego
12.06.2017

Ludźmierz to małopolska wieś, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala nazywanej Gaździną Podhala i uroczyście ukoronowaną przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ówczesnego biskupa krakowskiego – Karola Wojtyłę.

To właśnie miejsce stało się celem pielgrzymki zorganizowanej przez ks. Rafała Zawiszę w dniach 10 – 11 czerwca. Po nawiedzeniu Bazyliki Mniejszej i uczestnictwie we Mszy świętej Pielgrzymi z naszej parafii wzięli udział w spływie Dunajcem. Podziwianiu górskiej przyrody przeszkodziła niestety ulewa, która uniemożliwiła ukończenie zaplanowanej trasy. Kolejny dzień nasi parafianie spędzili w Zakopanem. Pobyt w stolicy Tatr rozpoczął się modlitwą na Krzeptówkach, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wybudowanym jako votum wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 r. a zakończył nawiedzeniem pustelni Brata Alberta na Kalatówkach.

Galeria - Pielgrzymka Ludźmierz - Zakopane