Do Moich Parafian

List Ks. Prboszcza na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Umiłowani Parafianie, Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!!!

Zbliżamy się do przeżywania największych tajemnic Naszej chrześcijańskiej wiary – do tegorocznej celebracji Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa – do Świąt Wielkiej Nocy a wcześniej Triduum Paschalnego. I chociaż dotyka Nas wiele ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa a w Naszych sercach jest tyle niepewności i lęku niech ta sytuacja nie spowoduje, że to przeżywanie będzie mniej intensywne niż w latach poprzednich.

Mimo trudnej rzeczywistości obecnych dni Kościół żyje i działa. Na wiele różnych sposobów stara się docierać do wiernych z pokrzepiającą modlitwą, ze Słowem Bożym, z liturgią a przede wszystkim z łaską sakramentów. Niech wszystkie bolesne dla wierzących ograniczenia, dotyczące sprawowania kultu religijnego zostaną przyjęte ze zrozumieniem powagi sytuacji; niech będą okazją do refleksji, która ostatecznie doprowadzi do ożywienia i rozkwitu religijnych praktyk bo pożytecznym może być kiedy nieraz w życiu coś na chwilę się traci, żeby odkryć to na nowo i właściwie docenić. Wyrażam głęboką nadzieję, że z Bożą pomocą za niedługi czas będziemy mogli wrócić do Naszych kościołów i świątyń, do wszystkich praktyk religijnych, do zwyczajnego trybu życia.

Na te najbliższe dni najgoręcej jak potrafię zachęcam wszystkich do modlitwy rodzinnej i „liturgii domowej”, które umocnią Naszą więź z Bogiem i pomiędzy sobą.  Skorzystajmy z licznych transmisji liturgii i nabożeństw poprzez środki masowego przekazu w tym także z przekazu internetowego z Naszego parafialnego kościoła. Nie zmarnujmy kapłańskich dyżurów w konfesjonale ale, zachowując wszystkie zarządzenia i przepisy, skorzystajmy z Sakramentu Pojednania i Pokuty oraz Komunii świętej. Wygospodarujmy czas w Naszych domach na indywidualną oraz rodzinną modlitwę myślami i sercem przenosząc się do  Ciemnicy i przed Grób Pański gdzie co roku adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Niech wielkanocny poranek i radosne Alleluja będą dla Nas wszystkich przypomnieniem, że po doświadczeniach Wielkiego Piątku zawsze przychodzi radość Wielkiej Nocy ale tylko dzięki Chrystusowi!!!

Wszystkim życzę błogosławionych i dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz pełnego owocnej refleksji Triduum Paschalnego; wewnętrznej siły, nadziei i wiary.

Z zapewnieniem o modlitwie

Ks. Rafał Zawisza – Proboszcz