Dożynki parafialne
15.09.2017

Każdego roku wraz z końcem lata organizowane są Dożynki Parafialne. Tak było również w tym roku - odbyły się one w sobotę 9 września. Tradycyjnie święto to jest obchodzone na zakończenie żniw.

Mieszkańcy Dąbrowy już wiele dni wcześniej przygotowali wieniec dożynkowy, stanowiący symbol pracy rolników, wykonany ze zboża, kwiatów i ziół polnych. Starostwie Dożynek – Pan Bogdan Majchrowski oraz Pani Danuta Ściebura złożyli na ręce Księdza Proboszcza upieczony specjalnie na tę uroczystość chleb z tegorocznego zboża oraz kosz z plonami i miodem. Uroczysta Msza Święta została odprawiona jako podziękowanie Panu Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach wraz z prośbą o dalszą opiekę. Wszyscy zebrani przeszli w uroczystej procesji wokół kościoła, a po zakończonej Eucharystii zostali zaproszeni na zorganizowany w salce parafialnej obiad.

Galeria - Dożynki parafialne

Serwacego, Roberta, Glorii